Oto Elektrik

OTO ELEKTRİK

Araçlarda elektrik sistemi çok önemlidir. Elektrik sistemi arızaları, aracın pek çok alandaki fonksiyonuna doğrudan etki eder. Bu nedenle elektrik sistemi düzenli olarak kontrol edilmelidir. Oto elektrik arızası için formenmotors.com üzerinden online olarak randevu alabilir, telefon ile ulaşarak destek isteyebilirsiniz. Peki, oto elektrik arızalarının nedenleri nelerdir ve nasıl çözülür?

Akü Arızası

Oto elektrik denilince akla hemen akü geliyor. Zira, akü bitince araçta elektrik sistemine dair parçalar çalışmaz. Aslında motor da çalışmayacağı için araç da çalışmaz. Akü arızası ya da akü bitmesi sorunu için sizi servisimize bekliyoruz.

Akü Arıza Işığı Yanıyorsa!

Akü bittiğinde ya da bitmek üzere olduğunda araçlar maalesef herhangi bir uyarı vermez. Eğer aracınız çalışıyorken akü arıza lambası yanıyorsa bu durumda aküyü şarj eden besleme ünitesinde bir sorun olduğunu düşünebilirsiniz.

Şarj Dinamosu Bozuk Olabilir!

Araçlardaki elektrik arızalarının nedenleri arasında yer alan şarj dinamosunun bozulması, çok sık rastlanan bir problemdir. Araçta gösterge ışıkları sönük duruyorsa, elektrikli camlar yavaş iniyor ya da yarıda kalıyorsa, sıcak tel kokusu geliyorsa şarj dinamosu çalışmıyor demektir. Şarj dinamosu, aküyü beslediği için bir süre sonra akü de çalışmayacaktır.

Oto elektrik arıza çözümleri için Formen Motors uzmanlarına güvenebilirsiniz. Telefonla bize ulaşarak fiyat teklifi de isteyebilirsiniz. Sistemli, pratik ve net çözümler elde etmenin keyfini sürebilirsiniz.

Elektrik Hizmetleri

BİZE ULAŞIN

HARİTADAKİ YERİMİZ