Filtreler

OTO FİLTRE HİZMETLERİ VE FİYATLARI

Yağ filtresi, motorun içinde dolaşan motor yağının temizlediği karbon zerreciklerini ve aşınmadan dolayı oluşan parçacıkları süzerek motora temiz yağ akışını sağlar. Zamanında değiştirilmediği takdirde filtre tıkanarak görev yapamaz hale gelecektir. Bu durumda yağ kanallarının tıkanması ve motorda yetersiz yağlanma oluşabilir. Aracınızı uzun yıllar sorunsuz ve güvenle kullanabilmeniz için yağ filtresinin her motor yağı değişiminde yenilenmesi tavsiye edilmektedir.

Hava filtresi, motorun emdiği havadaki toz zerreciklerini süzer. Periyodik bakımlarda kontrol edilip temizlenmeyen veya zamanında değiştirilmeyen filtreler tıkanarak, yetersiz hava girişine ve buna bağlı olarak araçlarda performans ile verim düşüşüne ve yakıt sarfiyatı artışına neden olur.

Yakıt filtresi, yakıt içerisindeki yabancı maddeleri (tortu, toz vb.) süzerek yakıt pompasına temiz bir yakıt akışı sağlar. Zamanında değiştirilmezse, filtre tıkanır, araçta çekiş problemleri başlar ve yakıt sarfiyatı artar.

Polen filtresi, araç içerisine temiz hava girişi ve araç içindekilerin temiz ve sağlıklı bir hava soluması, klima ve havalandırma sisteminin verimli çalışması için periyodik bakımlarda kontrol edilip gerekiyorsa değiştirilmelidir.

BİZE ULAŞIN

HARİTADAKİ YERİMİZ