Silecek değişimi

SİLECEK LASTİĞİ DEĞİŞİMİ

Silecek Lastiği Değişimi

Sürüş güvenliği için en önemli parçalardan biri araç silecekleridir. Zamanla cam yüzeyde kaymalarını sağlayan lastikler aşınır. Silecek lastiği aşınırsa, hem araba camının temizlenmesi zorlaşır hem de silecekler çalıştırıldığında cam yüzey çizilebilir ve daha fazla masraf çıkar.

Araç bakımı sürecinde de mutlaka kontrol edilen silecek lastikleri, genellikle ön camı ve bazı araçlarda da arka camı temizlemek için gerekli ve önemlidir. Ana maddesi kauçuk olan lastikler, cam yüzeyde kolayca kayacak şekilde üretilirler. Ancak sürekli ıslak kalmaları, soğuk ve sıcak havaya doğrudan maruz kalmaları ve sürtünme nedeniyle camı çizecek kadar sertleşebilir ve temizleme işlemini yapamaz hale gelebilirler.

Formen Motors hizmet noktanızda periyodik bakım yaptırırken gerekiyorsa silecek değişimi de yapılır. Ayrıca Silecek lastik değiştirme fiyatları için formenmotors.com üzerinden teklif alabilirsiniz. Bunun için iletişime tıklayarak ilgili alanları doldurmanız yeterlidir. Aracınızın benzer parçalarının değişimi ve bakımı için formenmotors.com üzerinden online randevu alabilirsiniz.

Silecek lastiği ne zaman değişmeli?

Silecek lastiklerini periyodik bakımda kontrol ettirip gerekiyorsa değiştirebilirsiniz. Ancak genellikle mevsim geçişlerinde ayrıca bir kontrol yapılması önerilir. Özellikle kış mevsiminin sert geçtiği bol yağışlı bölgelerde lastikler daha hızlı yıpranır.  Çalışmayan silecekler, lastikleri sertleşmiş silecekler yağışlı havalarda görüşü engelleyen sıvı ve partikülleri temizlemeye yardımcı olamaz. Bu da sürüş güvenliğini tehlikeye atar.

BİZE ULAŞIN

HARİTADAKİ YERİMİZ